Dřevěné interiérové dveře

Vyberte si kvalitní vnitřní bytové dveře z borového dřeva s certifikací FSC. Rám je vždy pevný, výplň může být z papírové voštiny, děrované dřevotřísky nebo masivní plné dřevotřísky. Obklad je z HDF desek, na něž se nanáší úprava (laminování, nástřik a podobně). Konstrukce a výplň dveří má vliv na životnost a funkčnost dveří, na to, jak budou dveře izolovat zvuk a případně taky na to, jak jsou odolné proti požáru. Samozřejmě, kvalita výplně ovlivňuje i cenu.

  Jakou vybrat výplň interiérových dveří 

  Jak jsme zmínili výše, uvnitř pevného borového rámu může být výplň z papírové voštiny nebo děrované či plné dřevotřísky. Dveře se všemi typy výplně je možné objednat také s různými typy prosklení

  Papírová voština je základní a nejlehčí materiál. Je to poskládaný karton do struktury, která připomíná medovou plástev. Mezi výhody tohoto materiálu patří hlavně lehkost a poměrně dobrá pevnost, využití ekologických materiálů a přívětivá cena. Na druhou stranu, voština nejhůř ze všech tří materiálů izoluje zvuk a je nejméně odolná. Nevydrží extrémní zátěž.  

  Děrovaná dřevotříska je takovým zlatým středem. Oproti voštině je pevnější, ale taky těžší. To může být nevýhoda, na druhou stranu má lépe vyváženou váhu výplně vůči rámu. Taky má lepší zvukovou izolaci. U většiny dveří, které běžně vyrábíme s papírovou voštinou, můžete děrovanou dřevotřísku zvolit jako příplatkovou možnost

  Plná dřevotříska ve výpni udělá nejkvalitnější dveřní křídlo. Jedná se už o masivní dřevěné dveře, které mají dlouhou životnost, jsou velmi kvalitní a výborně těsní zvuk. Na druhou stranu jsou ale těžké, což může komplikovat manipulaci s nimi a často je při instalaci potřeba pant navíc. Roli při výběru dveřního křídla hraje vždycky, kromě výše zmíněných výhod a nevýhod, taky cena. Křídla s papírovou voštinou jsou nejlevnější, zatímco s plnou dřevotřískou nejdražší. 

  Jednotlivé typy interiérových dveří vyrábíme buď s jednou konkrétní nebo a více typy výplně. Informace najdete vždy v detailu produktu.

  Typy výplní dřevěných dveří

  Bez ohledu na typ výplně si můžete vybírat interiérové dveře:

  • laminované,
  • laminované laminem se strukturou dřeva,
  • dýhované,
  • stříkané,
  • nebo s povrchem UNI MAT, který je matný a neulpívají na něm otisky prstů. 

  Laminované a dýhované dveře si můžete vybrat v několika variantách dřevodekorů (oblíbený je třeba dub, například dub sonoma, buk, ořech či jasan) a v nejžádanějších barvách. Stříkané dveře vám vyrobíme v jakémkoli odstínu ze vzorníku RAL – od bílé přes šedou, antracit, černou nebo třeba zelenou, hnědou nebo modrou. 

  Standardně vyrábíme jednokřídlé dveře v šířce 60 až 110 cm, dvoukřídlé v šířce 120 až 180 cm a ve výšce 197 cm. Většinu dveří ale za příplatek vyrobíme i ve vyšším provedení (210 cm). Některé dveře vyrábíme expres s velmi rychlým dodáním.