Interiérové dveře moderní

Moderní interiérové dveře se vyznačují čistými, minimalistickými liniemi a elegantním designem, který se snadno integruje do současných bytových prostor. Pokud si vyberete bezfalcovou variantu, budou mít dveře hladký čistý design bez falců a viditelných pantů.

Dveře si můžete objedat v různých variantách (falcové, bezfalcové, reverzní) s příslušnými obložkovými zárubněmi. Taky si můžete vybrat variantu zasklední, typ povrchové úpravy a barvu nebo dekor. Mezi trendy barvy a dekory v dnešní době patří dřevodekory (oblíbený je třeba dub, například dub sonoma, buk, ořech či jasan), bílá, černá nebo antracit. U stříkaných dveří máte na výběr jakoukoli barvu ze vzorníku RAL

Jak vypadají moderní interiérové dveře? 

  • Jsou jednoduché a minimalistické
  • Mají dřevěné obložkové zárubně
  • Mají skryté panty
  • Povrchová úprava je lamino, dýhování nebo nástřik

Dveře POL-SKONE jsou nejen moderní, ale taky kvalitní

Dveře bez polodrážky

Mají certifikát FSC a jsou vyrobené z pevného borového rámu. Uvnitř je výplň z papírové voštiny nebo děrované či plné dřevotřísky. Dveře se všemi typy výplně je možné objednat také s různými typy prosklení. 

Papírová voština je základní a nejlehčí materiál. Je to poskládaný karton do struktury, která připomíná medovou plástev. Mezi výhody tohoto materiálu patří hlavně lehkost a poměrně dobrá pevnost, využití ekologických materiálů a přívětivá cena. Na druhou stranu, voština nejhůř ze všech tří materiálů izoluje zvuk a je nejméně odolná. Nevydrží extrémní zátěž.  

Děrovaná dřevotříska je takovým zlatým středem. Oproti voštině je pevnější, ale taky těžší. To může být nevýhoda, na druhou stranu má lépe vyváženou váhu výplně vůči rámu. Taky má lepší zvukovou izolaci. U většiny dveří, které běžně vyrábíme s papírovou voštinou, můžete děrovanou dřevotřísku zvolit jako příplatkovou možnost. 

Plná dřevotříska ve výplni udělá nejkvalitnější dveřní křídlo. Jedná se už o masivní dřevěné dveře, které mají dlouhou životnost, jsou velmi kvalitní a výborně těsní zvuk. Na druhou stranu jsou ale těžké, což může komplikovat manipulaci s nimi a často je při instalaci potřeba pant navíc. Roli při výběru dveřního křídla hraje vždycky, kromě výše zmíněných výhod a nevýhod, taky cena. Křídla s papírovou voštinou jsou nejlevnější, zatímco s plnou dřevotřískou nejdražší.