Okna pro pasivní domy


Nejúspornější z úsporných. Tím je profil Energy Concept s trojsklem, teplým meziskelním rámečkem, třemi profilovými těsněními a stavební hloubkou 90 mm. Profil splňuje požadavky dotačního programu Nová zelená úsporám a vyhovuje standardům pro pasivní domy, podle kterých hodnota prostupu tepla přes celé okno nesmí být větší než 0,8 W/(m2K): V dřevohliníkovém provedení má Uw 0,78 W/m2K, v dřevěném provedení bez hliníkového opláštění 0,8 W/(m2K) a zdvižně-posuvný portál HS Energy Concept 90 má tepelnou prostupnost 0,75 W/(m2K). Okna a portály pro pasivní domy vyrábíme v běžných i atypických rozměrech a provedeních.

Maximální úspora: Dřevěná a dřevohliníková okna do pasivních staveb

Dřevěná část okna je vyrobena z borového (případně dubového dřeva) a vyberete si ze 17 transparentních barev moření nebo krycí barvy ze vzorníku RAL. Hliníkové opláštění dřevohliníkových oken je možné, stejně jako dřevo, nastříkat jakoukoli barvou ze vzorníku RAL.  

Trojité izolační sklo má Ug = 0,5 W/(m2K) a parametry 4/16Ar/4/16Ar/4. Mezi jednotlivými skly je teplý distanční rámeček, který brání rosení a pomáhá izolovat teplo. Můžete si vybrat vylepšenou zasklívací paketu, například sklo s maximální propustností denního světla, protisluneční sklo s reflexní vrstvou či zneprůhledněné ornamentní sklo.  

Okna mají kvalitní kování Roto s funkcí mikroventilace. Otevírání je možné zvolit sklopně-otevírací nebo pouze jeden způsob (jen sklopné či jen otevírací). Jako doplňkové si můžete přiobjednat zvýšenou ochranu proti krádeži či blokaci nesprávného umístění kliky. 

Pasivní stavbu lze bez problému doplnit o terasová okna. Portály mají lepší hodnoty Uw než malá okna (největší tepelné úniky okna jsou přes rám). Ve stejném profilu jako okna – Energy Concept 90 – si můžete nechat vyrobit zdvižně-posuvný portál. Případně si prohlédněte celou nabídku portálů

Úsporný okenní profil Energy Concept 90 s trojsklem

Okna pro pasivní domy vyrábíme v těchto provedeních: 

  • pevné (fix) – bez křídla, tedy bez možnosti otevírání, ve čtvercovém, kruhovém, obdélníkovém nebo trojúhelníkovém tvaru,  
  • otevíravé jednokřídlé nebo vícekřídlé se sloupky,  
  • víceřadé,  
  • obloukové,  
  • balkonové dveře s nízkým prahem,  
  • sestavy balkonových dveří a okna,  
  • terasové provedení