Dřevěná protipožární okna


Okna do staveb, které mají projektem danou zvýšenou požární bezpečnost. Garantovaná odolnost je 30 minut (EI 30). Okna mají v křídle, rámu a po obvodu zasklívací jednotky nehořlavé těsnění. Vyrábíme je z borového dřeva, vybrat si můžete krycí nebo transparentní barvy. Z vnější strany je dřevěný rám chráněný okapnicí, hliníkovou zasklívací lištou s tepelnou vložkou. Stavební hloubka je 90 mm. Okna mají kvalitní otevíravě-sklopné kování Roto NX.

Okna, kerá brání šíření požáru 

Protipožární dveře je nutné instalovat do veřejných a poloveřejných budov, ve kterých je potřeba zajistit únikové cesty a bariéry bránící šíření ohně či kouře. Případně dalším důvodem instalace oken se zvýšenou odolností vůči okni může být malá odstupová vzdálenost mezi objekty

Konstrukce a vzhled protipožárních oken jsou velmi podobné ostatním dřevěným oknům z nabídky POL-SKONE. Vyrábíme je z borového nebo dubového dřeva. Pro zvýšení životnosti je možné opláštit je z venkovní strany hliníkem. Nejlepší tepelně-izolační vlastnosti mají okna zasklená trojsklem, do méně náročných staveb stačí dvojsklo. Od typu zasklení se odvíjí stavební hloubka. Vyrábíme okna se stavební hloubkou 68 až 90 mm.   

Protipožární okna s odolností 30 minut