Dřevohliníková okna


Extra dlouhá životnost s minimální údržbou. Nadchněte se pro dřevohliníková okna, která kombinují ty nejlepší vlastnosti obou materiálů – v interiéru vás neochudí o dřevo, příjemný a teplý materiál, z venkovní strany mají hliníkové opláštění chránící dřevěný rám před vlhkem, přímým sluníčkem a dalšími vlivy, které zbytečně snižují jeho životnost. Díky ALU vrstvě není nutné okna pravidelně natírat, hliník navíc zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti rámu. Nevýhodou dřevohliníkových oken je vyšší cena. Investice se však za několik let vrátí dlouhou životností a úsporami za energie a za pravidelnou údržbu. Dřevohliníková okna vám vám vyrobíme v běžných i atypických rozměrech a provedeních.

Moderní dřevohliníková okna s nekonečnou životností  

Okna s hliníkovým opláštěním vyrábíme s trojsklem i dvojsklem. Kromě zasklení se liší stavební hloubkou (šířkou rámu). Od těchto dvou vlastnosti se odvíjí i tepelné ztráty. Nejúspornější okno Energy Concept 90 v dřevohliníkovém provedení má Uw = 78 W/(m2K) a splňuje normu pro pasivní stavby. Stavební hloubka je 90 mm. 

Okno typu C plus má rovněž trojsklo, stavební hloubka je 78 mm a Uw = 0,90 W/(m2K). Do staveb, kde nejsou kladeny takové nároky na tepelnou izolaci (starší domy, chaty, garáže, zahradní domky a podobně) doporučujeme okna s profilem typu C, který má místo trojskla dvojsklo a tepelný prostup je tedy už znatelně vyšší (1,1 nebo 1,2 W/(m2K) podle typu zasklení). 

Hliníkové opláštění si můžete nechat vyrobit v barvě podle vzorníku RAL. Hezky je tak zkombinujete s fasádou, střechou a okolím domu. Dřevěná část je vyrobena z borového případně dubového dřeva. To je možné nechat namořit transparentní barvou. Na výběr máte ze 17 barev. Nejste tedy limitovaní barvou zvenku a můžete si odstín dřeva sladit s nábytkem, podlahou a dalším vybavením. 

Okna mají kvalitní kování Roto s funkcí mikroventilace. Otevírání je možné zvolit sklopně-otevírací nebo pouze jeden způsob (jen sklopné či jen otevírací). Jako doplňkové si můžete přiobjednat zvýšenou ochranu proti krádeži či blokaci nesprávného umístění kliky. 

Dřevohliníková okna vyrábíme v těchto provedeních: 

  • Pevné (fix) – bez křídla, tedy bez možnosti otevírání, ve čtvercovém, obdélníkovém nebo trojúhelníkovém tvaru, 
  • otevíravé jednokřídlé nebo vícekřídlé se sloupky,  
  • víceřadé, 
  • okenní sestavy, 
  • obloukové, 
  • balkonové dveře s nízkým prahem, 
  • sestavy balkonových dveří a okna, 
  • terasové provedení.  
Dřevohliníkové okno Energy Concept Pol-Skone