Terasová okna


Dokonalé propojení bytu s terasou či zahradou. To jsou portály, velká okna, díky kterým budete mít snadný průchod mezi interiérem a exteriérem a krásný výhled z bytu ven v každém ročním období. Portály jsou moderním stavebním prvkem, navíc jsou dobrou volbou i z hlediska tepelné úspory. Sklo má totiž výborné tepelně izolační vlastnosti.

Okenní portály: Jedním krokem na čerstvém vzduchu 

Nejčastěji vyrábíme zdvižně posuvný dřevěný HS portál Energy Concept 90. Má tepelně izolovaný nízký práh ze skleněných vláken, který se montuje do podlahy a z interiéru je v jedné rovině s podlahou. I když bude prosklená plocha velká (křídlo může vážit až 400 kg), posouvání a manipulace s portálem jsou snadné a lehké. V dřevohliníkovém provedení ho v našem katalogu najdete jako HS DUAL

Terasová okna a jejich způsoby otevírání 

  • Dřevěný Pation Inova Energy Concept 90 a dřevohliníkový HS DUAL – posuvné vnější křídlo s mimořádnou těsností. Při otevření nezabírá křídlo v místnosti prostor. 
  • Dřevěný HS Energy Concept 90 – zdvižně posuvné okno. 
  • Dřevěný nebo dřevohliníkový Patio Fold – skládací, po sklopení vznikne maximálně velký prostor pro průchod, otevřená křídla zabírají místo v prostoru. Křídla se sklápějí dovnitř. 
  • Dřevěný nebo dřevohliníkový Patio Alversa – posuvný portál, při otevření nezabírá křídlo místo v prostoru. Otevírání je pohodlnější než u klasických terasových dveří otvíravých dovnitř. 
Okenní portály

Portály vyrobíme a nadimenzujeme podle vašeoho projektu tak, aby se s nimi co nejpohodlněji manipulovalo. Mezi volitelné příslušenství a vybavení patří systém automatického zavírání a otevírání, tlumič křídla, který zbrzdí dovírání či tlumič nárazů u těžkých křídel.