Interiérové dveře bez polodrážky

Interiérové dveře bez polodrážky (falcu) se skrytými panty. Hodí se do moderních interiéru, ve kterých chcete i dveřmi říct, že si umíte pohrát s detaily. Některé dveře vyrábíme pouze bezfalcovou variantu, jinde si tuto možnost vybíráte při objednání v detailu produktu.

Proč bezfalcové dveře? (Nejen) protože hezky vypadají 

Bezfalcové dveře jsou moderní variantou interiérových dveří. Mají hladký a čistý design bez viditelných zárubní a kování. Bezfalcové dveře nemají klasický dveřní falc neboli polodrážku, tedy výřez na okraji dveřního křídla, který by zapadal do zárubně. Na rozdíl od klasických falcových dveří zavěšených na viditelných pantech jsou dražší, ale cenu kompenzuje jejich elegantnost a jednoduchost

Bezfalcové dveře mají skryté panty a magnetickými zámky. Díky tomu jsou ideální volbou pro moderní a minimalistické interiéry. Montáž těchto dveří vyžaduje přesnou práci jak při instalaci, tak při přípavě stavebních otvorů, protože jakékoli nedokonalosti budou vidět a dveře nebudou do zárubní správně zapadat. 

Skryté panty se montují na vnitřní hranu dveřního křídla. S tím je počítat už při přípravě stavebního otvoru – je třeba udělat ho o něco větší než pro dveře falcové a osadit ho speciální obložkovou zárubní se skrytými panty. Nelze tedy jednoduše bez stavební úpravy vyměnit dveře falcové za bezfalcové.

Pokud nemůžete všechny dveře, například z chodby, otvírat stejným směrem, ale chcete, aby místnost působila jednotně, nakombinujete befalcové dveře s reverzními

Dveře bez polodrážky

V nabídce POL-SKONE najdete pouze dřevěné bezfalcové dveře. Máte na výběr z několika druhů výplní, které ovlivňují především funkčnost dveří. Bezfalcové dveřní křídlo může být vyplněné buď 

  • papírovou voštinou, která je lehká a ekonomická, ale poskytuje slabší zvukovou izolaci a má nižší odolnost, 
  • děrovanou dřevotřískou, která nabízí lepší pevnost a zvukovou izolaci,
  • nebo plnou dřevotřískou, která dává dveřím nejvyšší kvalitu, je ale nutná opatrná manipulace kvůli větší hmotnosti a pevná výplň taky zvýší cenu. 

Dveře můžete dále přizpůsobit výběrem povrchové úpravy, jakou jsou laminace, dýhování nebo stříkání, a to v široké škále barev a dřevěných dekorů. Nabízíme různé šířky dveří a je možné také objednat dveře i ve zvýšených výškách. K dispozici jsou také různé typy prosklení, které umožňují další personalizaci vzhledu vašich interiérových dveří.