Interiérové dveře plné

Vnitřní bytové dveře z borového dřeva s certifikací FSC. Rám je vždy pevný, výplň může být z papírové voštiny, děrované dřevotřísky nebo masivní plné dřevotřísky. Obklad je z HDF desek, na něž se nanáší úprava (laminování, nástřik a podobně). Konstrukce a výplň dveří má vliv na životnost a funkčnost dveří, na to, jak budou dveře izolovat zvuk a případně taky na to, jak jsou odolné proti požáru. Možnost plného křídla bez výplně si nakonfigurujete v detailu konkrétních dveří.

Plné interiériové dveře můžou mít různé výplně 

Papírovou voštinu – to je základní a nejlehčí materiál. Je to poskládaný karton do struktury, která připomíná medovou plástev. Mezi výhody tohoto materiálu patří hlavně lehkost a poměrně dobrá pevnost, využití ekologických materiálů a přívětivá cena. Na druhou stranu, voština nejhůř ze všech tří materiálů izoluje zvuk a je nejméně odolná. Nevydrží extrémní zátěž.  

Děrovanou dřevotřísku – ta je takovým zlatým středem. Oproti voštině je pevnější, ale taky těžší. To může být nevýhoda, na druhou stranu má lépe vyváženou váhu výplně vůči rámu. Taky má lepší zvukovou izolaci. U většiny dveří, které běžně vyrábíme s papírovou voštinou, můžete děrovanou dřevotřísku zvolit jako příplatkovou možnost. 

Plnou dřevotřísku – ta ve výpni udělá nejkvalitnější dveřní křídlo. Jedná se už o masivní dřevěné dveře, které mají dlouhou životnost, jsou velmi kvalitní a výborně těsní zvuk. Na druhou stranu jsou ale těžké, což může komplikovat manipulaci s nimi a často je při instalaci potřeba pant navíc. Roli při výběru dveřního křídla hraje vždycky, kromě výše zmíněných výhod a nevýhod, taky cena. Křídla s papírovou voštinou jsou nejlevnější, zatímco s plnou dřevotřískou nejdražší. 

Dveře bez polodrážky

Bez ohledu na typ výplně si můžete vybírat interiérové dveře:

  • laminované,
  • laminované laminem se strukturou dřeva,
  • dýhované,
  • stříkané,
  • nebo s povrchem UNI MAT, který je matný a neulpívají na něm otisky prstů. 
Dveře si můžete objedat v různých variantách (falcové, bezfalcové, reverzní) s příslušnými obložkovými zárubněmi.